Auto to środek lokomocji, który narażony jest na wiele zabrudzeń. Dzieci, zwierzęta, zła pogoda, jedzenie i napoje to tylko niektóre czynniki, które nie wpływają korzystnie na czystość i higienę we wnętrzu samochodu.

Pranie tapicerki samochodowej przez firmę

Nie najtańszą, ale zapewne najprostszą o najbardziej bezpieczną formą prania tapicerki w samochodzie jest skorzystanie z usług firmy. Profesjonalny i sprawdzony sprzęt, świetne środki czystości to zazwyczaj gwarancja dobrze świadczonej usługi. Jedną z takich firm jest „M Serwis”. Właściciel zaprasza na pranie tapicerki w Wieliczce jak też kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu.

Czas prania samej tapicerki w aucie (przednie fotele i tylna kanapa) wyniesie do około godziny. Wydłuży się oczywiście w przypadku samochodów 7- osobowych , czy większych. Kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu ukradnie z firmowego grafiku około 2-3 godziny. Ile czasu spędzilibyście chcąc doprowadzić swój samochód do porządku we własnym zakresie ? Zapewne sporo więcej. Zatem zachęcamy do sprawdzenia usługi prania tapicerki samochodu w okolicy Wieliczki. Częste promocje cenowe skłaniają do wizyt w tym punkcie nawet klientów z Krakowa, Niepołomic, Skawiny i innych miejscowości.

Pranie tapicerki samochodowej we własnym zakresie

Otóż jest taka opcja oczywiście. Wiele osób posiadając garaż lub kawałek podwórka walczy z samochodowym brudem domowymi sposobami. Ułatwia to z pewnością posiadanie odkurzacza ekstrakcyjnego typu Karcher. Zapewne lepsze efekty czyszczenia wnętrza samochodu będą za drugi, trzecim i kolejnym razem. Po prostu dojdziemy do wprawy. Jednak inwestycja w odkurzacz ekstrakcyjny, jeśli chcemy okazjonalnie doprowadzić nasze auto do porządku może okazać się zbyt duża. Dodatkowo należy uwzględnić nasz czas. Jest on cenny zwłaszcza dla osób, które pracują dużo i znają jego wartość. Zatem jeśli mieszkasz w okolicy Wieliczki, lub wschodniego i południowego Krakowa, rozważ oszczędność czasu. Przeanalizuj, czy czyścić domowym sposobem, czy skorzystać z usług firmy, która jest blisko.

Samoobsługowe myjnie parowe

Myjnie parowe do czyszczenia siedzeń w samochodzie to ciekawa alternatywa, ale jednak jest ona dopiero w rozwoju. Analizując wykaz takich punktów, nie znaleźliśmy takiej myjni w najbliższej okolicy Wieliczki. Nie doszliśmy do etapu analizowania kosztów takie prania tapicerki. Znaleźliśmy punkt świadczący usług prania parowego tapicerki samochodowej w okolicy Nowej Huty. Koszt usługi był porównywalny z tymi, które znajdziemy w punktach ekstrakcyjnego czyszczenia, których jest zdecydowanie więcej.

Jak często czyścić tapicerkę samochodową ?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od intensywności użytkowania samochodu. Osoby posiadające przysłowiowy „samochód do kościoła” nawet po kilku latach posiadają przyzwoite wnętrze. Przyzwoite nie znaczy w 100% czyste. Najczęściej sporej ilości brudu spoczywającego na siedzeniach w aucie po prostu nie widać. Osoby posiadające dzieci, psa i toczące życie rodzinne dość często borykają się z brudem w aucie. W takich przypadkach skorzystanie z usługi nawet raz na kilka miesięcy nie będzie przesadą.