Parkowanie w centrum Krakowa często jest sporym wyzwaniem. Stolica Małopolski jest bowiem jednym z najbardziej zakorkowanych polskich miast. Aut przybywa tu z roku na rok, a poza tym Kraków jest chętnie odwiedzany przez turystów rodzimych i zagranicznych.

Parkowanie w centrum Krakowa – na co się przygotować?

Bez względu na to, czy ktoś mieszka w Krakowie, czy odwiedza go w celach turystycznych lub biznesowych, powinien przygotować się na różne utrudnienia komunikacyjne. Stanie w korkach to chleb powszedni tutejszych kierowców, podobnie jak szukanie wolnego miejsca postojowego w centrum, gdzie można zostawić samochód. Chcąc uniknąć tego typu kłopotów, warto skorzystać z rozwiązań, jakie oferuje Kraków. Parking płatny to opcja przydatna w bardzo wielu sytuacjach. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu, którego nie trzeba tracić na poszukiwanie miejsca postojowego.

Dlaczego warto korzystać z płatnych parkingów w centrum Krakowa?

Wymienić można kilka ważnych powodów, dla których płatne parkingi w centrum Krakowa to strzał w dziesiątkę. Dla kierowców jest to ogromne udogodnienie, ponieważ mogą zaserwować miejsce wcześniej za pośrednictwem internetu. Ponadto w Krakowie jest duży wybór, jeśli chodzi o usługi parkingowe. Płatne parkingi to jedno z rozwiązań przyczyniających się do rozładowania ruchu w mieście, a dla osób zmotoryzowanych gwarancja bezpieczeństwa. Obiekty wyposażone są w nowoczesne systemy ochrony, co minimalizuje praktycznie do zera ryzyko uszkodzeń czy kradzieży. Z uwagi na niemałą konkurencję stawki są atrakcyjne – każdemu usługodawcy zależy bowiem na pozyskaniu jak największej ilości klientów.

Parking w centrum Krakowa – jak wybrać najlepszy?

Stawki za postój i dokładna lokalizacja to kluczowe przesłanki decydujące o wyborze parkingu. Kraków ma pod tym względem urozmaiconą ofertę. Parking obsługiwany przez Grupę Interparking liczy 600 miejsc postojowych. Są tu automatyczne kasy, a płacić można gotówką lub kartą. Wjazd na parking znajduje się od ul. Powiśle.