Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 29 – letni mieszkaniec Wolbromia, który w środku nocy postanowił zabrać swoje półtoraroczne dziecko na spacer w wózku. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był kompletnie pijany – w swoim organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Zaniepokojeni świadkowie.

Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu dotarło zgłoszenie o spacerującym w centrum Wolbromia mężczyźnie, który prowadzi wózek z dzieckiem. Świadek całego zdarzenia zaniepokoił się tym, że mężczyzna chwiał się na nogach i miał trudności z utrzymaniem równowagi ciała. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Urządzenie wskazało, że w wydychanym przez niego powietrzu znajdują się aż 3 promile alkoholu. Do całego zdarzenia doszło 17 lipca tuż przed północą na osiedlu Łokietka w pobliżu miejskiego targowiska.

Dzieckiem zaopiekowała się matka.

O całym zdarzeniu natychmiast poinformowana została matka dziecka. Kobieta była trzeźwa, lecz nie potrafiła racjonalnie wyjaśnić powodów, dla których mąż – będąc w stanie skrajnego upojenia alkoholowego – postanowił wybrać się na spacer z dzieckiem. Córeczką zaopiekowała się jej matka, z kolei funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Nieodpowiedzialnym mężczyzną zajmować się teraz będzie sąd rodzinny, a policjanci ustalają, czy ten w jakikolwiek sposób naraził swoje dziecko na niebezpieczeństwo, jeżeli tak się stanie, to mężczyźnie grozić może kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.