Łatwość i szybkość budowy to aspekty, które liczą się niemal w każdej inwestycji – niezależnie od tego, czy chodzi o dom jednorodzinny na prywatnej posesji, osiedle deweloperskie czy budynek użyteczności publicznej. Systemowe rozwiązania pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, sił i środków, a co więcej – zmieścić się w planowanym terminie zakończenia inwestycji. Jak budować sprawnie i szybko, zachowując przy tym wysoką jakość i precyzję?

System Budowy H+H – ogranicz czas murowania do minimum!

Jeśli zdecydujesz się na System H+H, możesz mieć pewność, że wszystkie elementy murowe będą wykonane z jednorodnego materiału łatwego w obróbce. Jeśli chodzi o beton komórkowy, wymiary i waga bloczków mają kluczowe znaczenie i bezpośrednie przełożenie w popularności materiału – bloczki są elementami o sporych wymiarach, zachowującymi jednocześnie niewielką masę. Aby wznieść ścianę o powierzchni 1m2, potrzeba zaledwie 7,06 sztuk bloczków podstawowych. Co więcej z uwagi na porowatą strukturę wewnętrzną i zamknięte w porach powietrze, masa pojedynczego bloczka jest niewielka dlatego przeniesienie go na miejsce wbudowania i odpowiednie sytuowanie w warstwie jest znacznie szybsze i łatwiejsze w porównaniu z innymi materiałami murowymi.

Łatwość i precyzja prowadzenia prac

Większość bloczków tworzących ofertę H+H to bloczki z betonu komórkowego o profilowanych powierzchniach czołowych – przeznaczonych do łączenia na pióro-wpust, zwykle posiadających dodatkowy uchwyt montażowy. Oba te rozwiązania geometryczne wpływają na zwiększenie tempa oraz ułatwienie przebiegu prac murarskich. Ze względu na swoją wysoką dokładność wymiarową bloczki z betonu komórkowego nadają się do murowania zarówno na cienką, jak i na tradycyjną spoinę.

Konstrukcje wzniesione z betonu komórkowego, to ściany o równej i gładkiej powierzchni, niewymagającej wielu przygotowań przed rozpoczęciem tynkowania.

Bloczki z betonu komórkowego – dokładnie takie, jakich potrzebujesz

Bloczki i płytki z betonu komórkowego z Systemu H+H, są bardzo łatwe w obróbce, można je łatwo dostosować do własnych potrzeb. Większość ścian wymaga podczas wznoszenia przycinania elementów, czy też wykonania na późniejszym etapie dodatkowych otworów pod instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne.

Bloczki z betonu komórkowego mogą być docinane np.:

  • piłą widiową,
  • piłą taśmową,
  • piłą typu „aligator”

W wymurowanych już ścianach łatwo jest natomiast wykonywać bruzdy instalacyjne – nie stanowi to problemu. Wykorzystując bloczki z betonu komórkowego oszczędzasz zatem sporo czasu na robotach wykończeniowych czy instalacyjnych.