Każdy kierowca poruszający się po gdańskich ulicach niejednokrotnie miał problem ze znalezieniem miejsca postojowego w centrum miasta. Nie bez powodu wielu właścicieli czterech kółek decyduje się na korzystanie z płatnych parkingów. Jakim wymogom powinien sprostać taki obiekt, aby był godny polecenia? Pojawia się tu kilka istotnych kwestii.

Bezpieczeństwo auta to podstawa!

Kierowcom pozostawiającym swoje pojazdy na płatnych parkingach w Gdańsku – i nie tylko – zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie samochodu. Dobre płatne parkingi mają to do siebie, że są wyposażone w rozmaite systemy zabezpieczeń. Przed podjęciem decyzji o tym, gdzie zostawić auto, warto zatem zasięgnąć informacji na ten temat. Najważniejsze jest bowiem to, aby odebrać samochód z parkingu w takim stanie, w jakim go tam zostawiono.

Lokalizacja ma znaczenie!

Lokalizacja to niezmiernie istotna przesłanka mająca wpływ na wybór płatnego parkingu. Atrakcyjne usytuowanie obiektu jest mile widziane. Za świetny przykład może tutaj posłużyć obsługiwany przez Grupę Interparking parking Gdańsk. Stare Miasto oraz kilka innych atrakcji są blisko stąd. Obiekt znajduje się tuż przy Dworcu Głównym. Ta część miasta jest doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami – sprzed dworca odjeżdża Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.

Liczy się porządne oznakowanie!

Kolejną cechą, jaką powinien się wyróżniać dobry parking płatny, jest solidne oznakowanie wjazdu, wyjazdu oraz miejsc parkingowych. Oznakowania te muszą być widoczne z daleka, aby kierowca nie miał kłopotu z dostaniem się na parking i wyjechaniem z niego. Równie istotnymi elementami parkingowej infrastruktury są także oświetlenie oraz sygnalizacja zagrożeń i przeszkód. Poruszanie po parkingu ma być maksymalnie bezpieczne! Wiąże się to też z kwestiami porządkowymi – najlepsze parkingi są zawsze utrzymywane w należytej czystości.

Cena odgrywa ważną rolę!

Kierowcy zwracają uwagę nie tylko na powyżej opisane sprawy, ale też na aspekt finansowy. Koszty utrzymania samochodu rosną z roku na rok, dlatego parkowanie nie może być drogie.