Małopolska jest iście majestatycznym regionem o sporym znaczeniu historycznym. To właśnie tutaj znajduje się niegdysiejsza stolica naszego państwa, a więc przepiękny i przyciągający ogrom turystów Kraków. Region ten nie słynie jednak z samego Krakowa, ponieważ Małopolska ma o wiele więcej do zaoferowania – od przepięknych krajobrazów, po wspaniałe atrakcje czy budzące podziw zabytki. Jeżeli rozważasz podróż do Małopolski – lecz z jakiegoś powodu jeszcze się wahasz – poniższa lista powinna Cię skutecznie przekonać do podjęcia decyzji!

Obóz Auschwitz.

Zestawienie obozu koncentracyjnego obozu Auschwitz na liście najlepszych atrakcji i zabytków może wydać się nietaktowne – jest to jednak miejsce, które powinien odwiedzić każdy. Obóz ten przypomina nam o tym, do czego zdolny może być człowiek i dlaczego tak ważne jest to, by nigdy więcej nie dopuścić do podobnych wydarzeń.

Wieliczka.

Kopalnia soli w Wieliczce to obowiązkowy wręcz przystanek w planie podróży każdego turysty. Kopalnia ta jest rozsławiona nie tyle, ile na całą Polskę, co nawet świat – i nie będzie to stwierdzenie przesadzone, ponieważ corocznie do tego miejsca przybywają niemal miliony turystów. W samym tylko roku 2017 liczba ta plasowała się na poziomie 1,7 miliona osób!

Zamek Lipowiec.

Choć po niegdyś wzbudzającym respekt i podziw zamczysku pozostały jedynie ruiny, to wciąż jest to obiekt wart zwiedzenia. Historia tego zamku sięga już XIIi wieku. Obecnie Zamek Lipowiec stanowi część Muzeum, w którym odbywają się liczne atrakcje i spotkania kulturalne.