Lotnisko w podkrakowskich Balicach to drugi pod względem wielkości i przepustowości port lotniczy w Polsce. Dla bardzo wielu, które właśnie stąd planują podróż samolotem, bardzo ważne są kwestie związane z dojazdem na lotnisko.

Jak dostać się na lotnisko w Balicach? Najlepiej samochodem!

Na lotnisko w Balicach pod Krakowem można dostać się na kilka sposobów, niemniej najwygodniejszym i zdecydowanie najlepszym środkiem transportu jest samochód. Daje on niezależność od prywatnych i publicznych przewoźników – nie trzeba np. liczyć się z godzinami odjazdów pociągów lub autokarów. Samochód zapewnia mnóstwo swobody przy planowaniu podróży, a przy lotnisku w Balicach można zostawić go parkingu, gdzie do powrotu właściciela będzie bezpieczny.

Parking przy lotnisku – jakie ma zalety?

Sporo osób podróżujących samolotami korzysta z lotniska Kraków-Balice. Parking obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się w odległości zaledwie 400 m od terminala – pokonanie tej odległości na piechotę zajmuje zaledwie kilka minut. Firma oferuje bezpłatny transport z terminala na parking. Zostawiając tu samochód, można mieć pewność, że nie zostanie on uszkodzony czy skradziony. Parkingi stały się już stałym elementem infrastruktury portów lotniczych i są dla zmotoryzowanych podróżnych ogromnym udogodnieniem.

Parking przy lotnisku – jak korzystać?

Korzystanie z parkingu przy lotnisku w Balicach jest bardzo proste. Parking czynny jest przez dwadzieścia cztery godziny przez siedem dni w tygodniu, niemniej miejsce postojowe można zarezerwować wcześniej. Należy to uczynić za pośrednictwem prostego formularza rezerwacyjnego zamieszczonego na stronie operatora usługi. Wystarczy tylko podać godzinę i datę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. O wszelakich niespodziewanych zmianach takich jak np. opóźniony czy odwołany lot należy bezzwłocznie powiadomić obsługę parkingu. Za postój można zapłacić zarówno na miejscu, jak i online przy okazji dokonywania rezerwacji. Cała procedura zajmuje chwilę i jest bardzo prosta.