Bryczką po Krakowie

Wykorzystywanie zwierząt np. do wożenia ludzi do Morskiego Oka jest wyzyskiem i niewątpliwie nie jestem za tym by je w tym celu wykorzystywać. Przejazd bryczką w Krakowie jest jednak czymś zupełnie innym. Może to być miły dodatek do ślubnej uroczystości, uświetnienie tego i tak już wspaniałego dnia. Za granicą przejazdy bryczką do ślubu są czymś naturalnym i u nas w Polsce także może się to sprawdzić. Nie można być zamkniętym na wszelkiego rodzaju nowości i przejazd bryczką w Krakowie jest jednym z nich. Nie jest to propozycja dla tych, którzy chcą wyzyskać konie, zapakować się na bryczkę w kilkunastu i zwiedzać miasto przez kilka godzin. Przejazd bryczką na ślubną uroczystość jest tylko minimalną odległością, którą koń jest w stanie pokonać bez większego wysiłku. Dbanie o konie jest obowiązkiem ludzkim i wykorzystywanie ich do przewożenia wycieczkowiczów nie jest na pewno dobrym pomysłem.

Zwiedzanie miasta

Aby przespacerować się po mieście nie trzeba mieć do tego celu wynajętego konia z bryczką, w której będziemy podróżować. Obejście miasta może odbywać się na własnych nogach, samochodem lub dzięki szeroko rozwiniętej komunikacji miejskiej. Kraków jest tak dużym miastem, że nie trzeba wykorzystywać do tego celu koni, jeśli można sobie tego zaoszczędzić. Czym innym jest utrwalenie pięknego dnia w pamięci, a zupełnie inaczej sprawa przedstawia się wtedy gdy dla własnej wygody chcemy zabawić się kosztem tych zwierząt. W Krakowie jest co robić, na brak ciekawych miejsc na pewno nie można narzekać. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż przekrój atrakcji jest tak ogromny, że nie ma na to innej możliwości. Kraków jako druga stolica Polski oferuje wiele ważnych miejsc, na które warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego miasta. Jednym z nich niewątpliwie jest Wawel i nie można przejść obok niego obojętnie. Przejazd bryczką w Krakowie niech będzie miłym dodatkiem do ślubnej oprawy tego dnia, a nie wykorzystaniem koni w zupełnie innym celu.

Kontakt z końmi

Jeżeli jednak ktoś życzy sobie mieć kontakt z końmi można wybrać się do jednej ze stadnin, których w pobliżu Krakowa niewątpliwie nie brakuje. Tam specjalnie przygotowane do tego konie posłużą swoim grzbietem podczas przejażdżek po określonym terenie. Osoby lubiące obcować z końmi mogą skusić się właśnie na tę opcję kontaktu ze zwierzętami. Warto jednak pamiętać o tym, że są to żywe stworzenia, którym należy się szacunek ze strony ludzi, a nie wyzysk.