Odpoczynek w Krakowie

Nie da się ukryć, że sporo dużych miast składa się przede wszystkim z betonu. Na próżno można szukać tam miejsc z przyrodą, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Stolica województwa małopolskiego może jednak poszczycić się sporą liczbą miejsc z naturą na wyciągnięcie ręki. W Krakowie jest bardzo dużo miejsc wartych uwagi, jednak nie brakuje także tych, w których można odpocząć. Nie da się ukryć, że zgiełk miasta, gwar, hałas potrafią zmęczyć każdego. Dobrym sposobem jest więc oderwanie myśli od codziennych problemów i wybranie się do jednego z krakowskich parków. Tam na pewno można miło spędzić czas, pozachwycać się łabędziami, ptakami i miło spędzić czas w doborowym towarzystwie. Coraz wyższe temperatury za oknem sprzyjają temu by spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. W budynkach przez panującą i zbierającą obfite żniwa pandemię jako społeczeństwo już się nasiedzieliśmy. Nie można zapominać o tym, ze pandemia cały czas trwa, jednak nie jest to powód by nie wyjść na świeże powietrze i napawać się pięknem otaczającej nas przyrody. Coraz cieplejsze dni na pewno są do tego coraz większą zachętą.

Krakowskie Planty

Jednym z parków i terenów zielonych, który znajduje się w stolicy województwa są krakowskie Planty. Warto zwrócić na nie uwagę z tego powodu, gdyż jest tam cień i nawet w upalne dni nie musimy być wystawieni na zbyt intensywne promienie słoneczne. Nie można także zapomnieć o tym, choć nie każdy o tym wie, że zostały stworzone na planie koła. Jeśli zarezerwujemy sobie na nie odpowiednią liczbę godzin po przejściu kilku kilometrów uda nam się ponownie wrócić do miejsca, z którego początkowo wyruszyliśmy. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią aktywne spędzanie czasu, niestraszne są im dłuższe spacery i mają ochotę sprawdzić ile czasu zajmie im przejście całego koła. Na pewno będzie to miło spędzony czas, a by nie mieć poczucia nudnego spaceru można wziąć ze sobą znajomych lub skusić się na puszczenie sobie audiobooka lub jakiejś muzyki.

Wypoczynek na łonie natury

Duże miasta mimo dużej ilości betonu mają także tereny zielone. W Krakowie aktywnie można odpocząć także podczas wspinaczki na Kopiec Kościuszki. Warto pamiętać o tym, że podejście do niego jest strome i wymaga sporo wysiłku. Sam Kopiec Kościuszki jest już tylko przyjemnością.  Nie polecam tego miejsca osobom niepełnosprawnym oraz  małym dzieciom, gdyż mogą mieć problem z dotarciem na sam szczyt. Dobrym pomysłem jest także wybranie się do Parku Decjusza, gdzie znajdują się jego rzeźby i w określone dni istnieje także możliwość wejścia do galerii z innymi pracami. Jest tam dużo zieleni, możliwość wybiegania się przez zwierzęta i dzieci. Parków w Krakowie nie brakuje. Tereny zielone w Krakowie cieszą się sporym zainteresowaniem w tym mieście. Warto korzystać z tego, że nie trzeba daleko wyjeżdżać by móc spędzić czas wśród zieleni. Działa ona odprężająco i kontakt z naturą na pewno jest relaksujący dla każdego z nas. Stresów w życiu nie brakuje, więc warto starać się je rozładować poprzez kontakt z przyrodą.