Przed krakowskimi kierowcami doprawdy ciężkie dni. W mieście rozpoczyna się jeden z ważniejszych remontów w okolicach Ronda Matecznego, który – po zakończeniu z całą pewnością poprawi komfort życia zarówno mieszkańców, podróżnych jak i kierowców – tak z całą pewnością teraz napsuje krwi tym ostatnim. Część ronda została całkowicie zamknięta, taki też stan rzeczy potrwa przynajmniej do końca sierpnia. Koniec prac, jeżeli te nie zostaną w żaden sposób zakłócone, zaplanowany został na wrzesień.

Gdzie spodziewać się utrudnień?

Tak jak wspomnieliśmy – prace odbywać się będą w okolicy ronda Matecznego. Na ten moment zaplanowano zamknięcie północnej strony ronda – taki stan rzeczy potrwa do 22 sierpnia. W kolejnych etapach zamknięcie dotyczyć będzie południowej strony. To z kolei zaplanowane zostało od 23 do 29 sierpnia. Od 29 sierpnia zamknięta zostanie droga pomocnicza. Spodziewane są także zmiany w kursowaniu autobusów, jak i lokalizacji dotychczasowych przystanków oraz kursowania tramwajów – kierowcy z kolei przygotować muszą się na liczne objazdy, a także śledzenie dotychczasowych informacji związanych z postępem prac, jak jednak przyznaje sam wykonawca, termin ich zakończenia może się zmienić, gdyż jest to zależne od warunków atmosferycznych.

Jakie prace zostaną wykonane?

Są to prace remontowe oraz modernizacyjne na rondzie Matecznego. Zaplanowana została wymiana części nawierzchni, torowisk, a także przylegających do jezdni chodników. Całkowity koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych.